O mně

Kdo jsem?

Pocházím a žiji se svou rodinou v malé vsi v podhůří Orlických hor. Od malička tíhnu k šití a moje první kousky na šicím stroji vznikaly už na základní škole. Vystudovala jsem střední oděvní školu v Červeném Kostelci. Během té doby jsem trávila prázdniny v Šicím centru Švamberk v Praze. Po matuře bylo jasné, kam se vydám.

A moje první zaměstnání? Krejčí scénických kostýmů v Barrandovských Ateliérech v Praze. Ze začátku mi svěřili jen opravy poničených kostýmu, ale pak to přišlo. Šilo se pro muzikály, jako třeba Rusalka, Drákula, pohádky a filmy. Nejzajímavější pro vás asi bude, že sám pan Pištěk mě pověřil, abych se ujala ušití kostýmu čarodejnice do pohádky Princezna ze mlejna II. To ale byl vrchol mé kariéry na Barrandově, protože jsem se potkala s panem Švamberkem. Ten mi nabídl práci v nově otevřeném Ateliéru Creative na Vinohradech. V této době se mi podařilo vystudovat mistra odborné výchovy na Univerzitě Hradec Králové, toužila jsem vyrazit do světa a naučit se anglicky.

Tehdy byla nejsnazší cesta do Anglie jako au-pair. Po návratu z UK jsem dostala nabídku pracovat jako učitelka angličtiny na základní škole. Absolovala jsem magisterské studium Teologické nauky na Karlově Univerzitě v Praze. Po šesti letech na ZŠ bylo třeba změny, a tak jsem přesedlala na pozici nákupčí. Tři fajn roky s fajn lidma. Poté nastala velká změna a stala se ze mě maminka syna Jendy a za čtyři roky přibyl Eda.

Po mateřské bylo možné se vrátit k nakupování, nebo zkusit to, co mě lákalo víc, navrhovat a šít. Zúčatnila jsem se vzdělávacího kurzu „Jak začít podnikat doma na koleni“ a na základě toho jsem začala provozovat stánek v obchodním centru Aupark Hradec Králové. Nechala jsem si vyrobit stánek, našila spoustu oblečení a v prosinci 2018 se to rozjelo. Během 2 týdnů bylo prodáno tolik věcí, že jsem panikařila a v noci se mi zdály sny, že mi na stánku visí jen dvoje šaty k prodeji. Práce bylo tolik, že jsem musela zaměstnat tři krejčové. Tak to šlo až do března 2020, kdy přišla pandemie a práce začalo ubývat. Situace mě donutila kompletně změnit podnikání, které bylo založené na mně příjemnějším osobním kontaktu se zákazníkem. Odešla jsem z obchodního centra a v únoru 2021 se začalo pracovalo na webovych stránkách.

Baví mě vymýšlet jednoduché střihy oděvů z kvalitních materiálů. Šiju převážně z bavlněného úpletu s příměsí elastanu a z viskózy, ale nepohrdnu ani jinými materiály. Navrhuji a šiji převážně šaty, trika, sukně, sáčka a kabátky. Ve „Zboží“ můžete vybírat z věcí současných, v „Galerie“ pak naleznete inspiraci z mých minulých výrobků.

Zárověn se ráda poperu i se složítými návrhy společenských šatů. Každoročně šiji maturitní a plesové šaty a nějaké ty svatební mám také za sebou. Mám moc ráda interakci se zákazníky, proto mě neváhejte kontaktovat. Na živo je jednoduché ukázat svoji práci a zjistit, co by si kdo přál. Popovídali bychom si, vzala bych míry a do měsíce by bylo hotovo. Ta radost, když si pak vyzkoušíte ušitý kousek a budete spokojení! Právě to je ten motor, co mě žene vpřed.

Těším se na Vás